Koronawirus i zasady kwarantanny dla kierowców zawodowych

Aktualizacja 28.03.2020 Oficjalny komunikat Ministerstwa Infrastruktury potwierdza – Kierowcy zawodowi są zwolnieni z kwarantanny, również wracając osobówką! Ważne jest aby na granicy mieć ze sobą prawo jazdy, zaświadczenie od pracodawcy i najlepiej jeszcze kopie umowy o pracę > czytaj poniżej. Źródło: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/zasady-zwolnienia-z-obowiazku-kwarantanny-kierowcow-zawodowych2 Aktualizacja 26.03.2020 Od 27.03.2020 obowiązkowa kwarantanna także dla osób powracających z pracy za… (Czytaj dalej…)

Koronawirus i poluzowanie czasu pracy dla kierowców

W związku z Koronawirusem ministerstwo infrastruktury poluzowało czas prac na zasadzie odstępstwa > patrz poniżej Odstępstwa stosuje się od 18 marca 2020 r. do 16 kwietnia 2020 r. Zgodnie z tymi odstępstwami: dzienny czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 11 godzin (odstępstwo od art. 6 ust.1), tygodniowy czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 60 godzin… (Czytaj dalej…)

Niemcy – kierowcy ciężarówek potrzebni od zaraz!

Jesteś fanem motoryzacji, a do tego lubisz jazdę samochodem i długie trasy? Ukończyłeś dwadzieścia jeden lat i masz ważne prawo jazdy kategorii C+E lub C? Jeżeli tak, to być może praca w Niemczech jako kierowca tira jest właśnie dla Ciebie! Od kilku lat na terenie Niemiec regularnie odnotowywany jest brak osób chętnych do pracy na… (Czytaj dalej…)

Na jakie zarobki może liczyć kierowca tira w Niemczech?

Długie godziny za kółkiem, obowiązkowe postoje, ciągłe życie w samochodzie, a do tego niezbyt dobry status społeczny. Czy praca jako międzynarodowy kierowca tira jest trudna? Czym w ogóle zajmuje się taka osoba i jakie cechy są niezbędne do podjęcia zatrudnienia na tym stanowisku? W końcu, na jakie wynagrodzenie może liczyć kierowca w Niemczech? Odpowiedzi na… (Czytaj dalej…)

PREMIA 1000 PLN