Koronawirus i zasady kwarantanny dla kierowców zawodowych

5 / 5 ( 10 votes ) Aktualizacja 28.03.2020 Oficjalny komunikat Ministerstwa Infrastruktury potwierdza – Kierowcy zawodowi są zwolnieni z kwarantanny, również wracając osobówką! Ważne jest aby na granicy mieć ze sobą prawo jazdy, zaświadczenie od pracodawcy i najlepiej jeszcze kopie umowy o pracę > czytaj poniżej. Źródło: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/zasady-zwolnienia-z-obowiazku-kwarantanny-kierowcow-zawodowych2 Aktualizacja 26.03.2020 Od 27.03.2020 obowiązkowa kwarantanna… (Czytaj dalej…)

Koronawirus i poluzowanie czasu pracy dla kierowców

5 / 5 ( 1 vote ) W związku z Koronawirusem ministerstwo infrastruktury poluzowało czas prac na zasadzie odstępstwa > patrz poniżej Odstępstwa stosuje się od 18 marca 2020 r. do 16 kwietnia 2020 r. Zgodnie z tymi odstępstwami: dzienny czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 11 godzin (odstępstwo od art. 6 ust.1), tygodniowy czas… (Czytaj dalej…)

Niemcy – kierowcy ciężarówek potrzebni od zaraz!

5 / 5 ( 2 votes ) Jesteś fanem motoryzacji, a do tego lubisz jazdę samochodem i długie trasy? Ukończyłeś dwadzieścia jeden lat i masz ważne prawo jazdy kategorii C+E lub C? Jeżeli tak, to być może praca w Niemczech jako kierowca tira jest właśnie dla Ciebie! Od kilku lat na terenie Niemiec regularnie odnotowywany… (Czytaj dalej…)

Na jakie zarobki może liczyć kierowca tira w Niemczech?

2.8 / 5 ( 15 votes ) Długie godziny za kółkiem, obowiązkowe postoje, ciągłe życie w samochodzie, a do tego niezbyt dobry status społeczny. Czy praca jako międzynarodowy kierowca tira jest trudna? Czym w ogóle zajmuje się taka osoba i jakie cechy są niezbędne do podjęcia zatrudnienia na tym stanowisku? W końcu, na jakie wynagrodzenie… (Czytaj dalej…)