Niemcy kierowca tira - Praca dla kierowcy
Praca dla kierowcówZapytaj o ofertę

Praca kierowcy Niemcy


Twoje dotychczasowe zajęcie nie daje Ci satysfakcji? Zarabiasz mało, spędzasz wiele godzin w robocie i wcale nie czujesz zadowolenia z tego, co robisz? To wyraźny sygnał, że czas na zmiany! Jeśli interesuje Cię praca kierowcy w Niemczech, to świetnie trafiłeś – ofert dla kierowców zawodowych za granicą jest mnóstwo, więc z łatwością znajdziesz idealną dla siebie. Wystarczy sprawdzić dostępne propozycje i zapoznać się ze szczegółami współpracy, aby wybrać tą, która spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, dlaczego praca jako kierowca ciężarówki w Niemczech to dobre rozwiązanie, z czym wiąże się ten zawód i o czym pamiętać, decydując się na podjęcie tego zajęcia.

Kierowca Niemcy – co warto wiedzieć o tej pracy?

Jak każdy zawód, również i ten ma swoje zalety oraz wady. Choć patrząc z boku i będąc laikiem w temacie, można uznać, że praca kierowcy w Niemczech to bułka z masłem – nic bardziej mylnego! Wielu osobom wydaje się, że wystarczy posiadać prawo jazdy, aby móc jeździć po świecie i jednocześnie na tym zarabiać. Niestety – realia są zupełnie inne. Wiedzą o tym doświadczeni kierowcy zawodowi, którzy zmagają się z codziennymi trudnościami wynikającymi z tego zajęcia. Zacznijmy zatem od tego, z czym musisz się liczyć, decydując się na skorzystanie z oferty pracy kierowcy w Niemczech. Do aspektów, które wydają się być najtrudniejsze należy zaliczyć:

 • rozłąkę z bliskimi – jako kierowca w Niemczech często wyjeżdżasz i opuszczasz dom nie na jeden, lecz na kilka dni. To spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli masz rodzinę i dzieci – poradzenie sobie z tęsknotą to trudne wyzwanie,
 • stres towarzyszący Ci podczas pracy – konieczność terminowego dostarczenia powierzonych Ci ładunków, odpowiedzialność za przewożony towar czy pasażerów, których wozisz – to wszystko czynniki stresogenne, z jakimi wiąże się praca dla kierowcy w Niemczech,
 • konieczność wielogodzinnego utrzymania uwagi – nie możesz pozwolić sobie nawet na chwilę dekoncentracji podczas prowadzenia samochodu! Nawet najlepsi kierowcy, którzy uwielbiają jeździć, doskonale wiedzą, że po kilku godzinach za kółkiem zdolność koncentracji spada, pojawia się zmęczenie – zwłaszcza jeśli trasa jest jednostajna. Niezbędna jest zatem umiejętność skupienia przez dłuższy czas oraz znajomość technik podnoszących uwagę,
 • zmęczenie fizyczne wynikające z długiego siedzenia za kierownicą – pozornie może się wydawać, że prowadzenie auta to żadna filozofia – wystarczy znać przepisy i umieć kierować… nic bardziej mylnego! Za kółkiem spędzasz wiele godzin, co wpływa na Twoją kondycję fizyczną – ból kręgosłupa i mięśni, drętwienie kończyn i wiele innych objawów będących symptomami choroby zawodowej kierowców.

Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, można uznać, że praca dla kierowcy w Niemczech to zadanie dla prawdziwych bohaterów. Nie każdy mu podoła i zdecyduje się na zmaganie z powyższymi trudnościami. Jednak jeśli Ciebie one nie odstraszają, mamy dobrą wiadomość! Będąc kierowcą za granicą, możesz liczyć na szereg korzyści, które rekompensują słabsze strony wykonywania tego zajęcia.

Praca Niemcy – kierowca zawodowy ma również zalety! Poznaj je!

Szukasz pracy jako kierowca? Niemcy to świetny wybór, ponieważ zapewniają:

 • zadowalające zarobki – to, ile zarobisz, zależy od wielu czynników: systemu, w jakim będziesz jeździć i liczby godzin spędzanych za kółkiem. Nie da się ukryć, że Twoje dochody będą wyższe niż w kraju. I choć motywacja finansowa nie powinna być najważniejsza, nikt nie chce przecież pracować za darmo,
 • pewne wsparcie w razie choroby i przejścia na emeryturę – zarabiasz w Niemczech, więc Twoje dochody są tam w pełni oskładkowane, a Ty możesz skorzystać również z dodatkowych świadczeń socjalnych,
 • pracę, która sprawia przyjemność – skoro interesuje Cię praca kierowcy w Niemczech, najpewniej lubisz prowadzić samochód i chcesz przekuć pasję w sposób na życie. Wybierając zatrudnienie za granicą, z pewnością nie pożałujesz,
 • rozwój zawodowy – zdobywanie doświadczenia, obserwacja kolegów po fachu, poznawanie kultury jazdy na zagranicznych drogach oraz warunków pracy, których próżno szukać w naszym kraju – to wszystko sprawia, że zmienia się Twoja perspektywa, zaczynasz doceniać siebie jako pracownika i przekonujesz się, że zatrudniająca Cię firma może szanować Twoją pracę!

Do tego dochodzą pewne zarobki, terminowe wypłaty i przyjazna atmosfera – to jedne z najważniejszych aspektów w każdym zawodzie, dzięki którym z przyjemnością wstajesz do roboty i wracasz do domu zadowolony z wykonanych zadań i zarobionych pieniędzy.

Praca kierowca Niemcy bez języka? To jest możliwe!

Jeśli obawiasz się, że praca kierowcy w Niemczech bez znajomości języka jest niemożliwa – rozwiewamy Twoje wątpliwości. Dostępne są oferty, w których wcale nie musisz umieć niemieckiego ani nawet angielskiego, aby dostać zatrudnienie! Jedyne wymagania, jakie pracodawcy stawiają przed kandydatami, to:

 • posiadanie prawa jazdy kategorii odpowiedniej do konkretnej posady,
 • znajomość przepisów drogowych obowiązujących za granicą,
 • troska o powierzone Ci ładunki i stan techniczny pojazdu.

Czy doświadczenie w zawodzie jest niezbędne? Okazuje się, że nie! Nie musisz mieć na swoim koncie wieloletniej pracy na podobnym stanowisku – każdy kiedyś zaczynał, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty zaczął jako kierowca w Niemczech. Oczywiście, jeśli miałeś okazję spełniać się w podobnej pracy, Twoje szanse na znalezienie wymarzonego zatrudnienia rosną, jednak nie jest to warunek konieczny. Dla wielu firm o wiele większe znaczenie ma rzetelne podejście do powierzanych zadań, terminowość i umiejętność sprawnego, lecz bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Interesuje Cię praca kierowcy CE w Niemczech? A może wolisz wozić pasażerów i szukasz zatrudnienia jako kierowca autobusu? Lubisz wyzwania i niestandardowe ładunki? Niezależnie od tego, jakie masz preferencje – wśród bogatej bazy ofert z pewnością znajdziesz idealną dla siebie. Nie zwlekaj i już dziś odmień swoje życie, zmieniając pracę na taką, która da Ci satysfakcję.